Ekonomistka, magistra europeistyki, specjalistka od prawa pracy, przedsiębiorczyni, aktywistka społeczna i feministyczna.

Jedna z Liderek Inicjatywy Feministycznej (do 08.2016 roku Partia Kobiet), Wiceprezeska Stowarzyszenia WAGA działającego na rzecz równości kobiet i mężczyzn, praw kobiet oraz zrównoważonego rozwoju, członkini nieformalnej grupy TAK – Trójmiejska Akcja Kobieca, członkini porozumienia Kobiety dla Pomorza, koordynatorka ds. kontaktów z partiami feministycznymi w Europie z ramienia Polski, współtwórczyni obywatelskich komitetów wyborczych w 2010 roku – Bezpartyjne Forum Społeczne, 2014 – Gdańsk Obywatelski. Redaktorka Naczelna „Obywatelki” – rocznika na Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Brała udział w tworzeniu wielu projektów, m.in.: edukukacji młodzieży „Młoda Demokracja”, promującego Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym „Bilet do Równości”, „Darcie Pierza” – projekt aktywizujący i integrujący mieszkanki Biskupiej Górki, czy promującą to miejsce jako atrakcję turystyczną „Pocztę z widokiem na Biskupią Górkę”.

Ponadto współtworzyła program „Mama ma Pomysł” aktywizujący mamy w tworzeniu małego biznesu, „Etat Tata” – kampanię społeczną na rzecz równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy, konferencje na Uniwersytecie Gdańskim „Krzywicka, emancypantka Dwudziestolecia Międzywojennego”, „Kobiety w przestrzeni publicznej” oraz cykl wykładów „Równość szans na rynku pracy”.

Inicjatorka powstania filmów dokumentalnych „Kobieta bez przestrzeni”, „Założę czerwone spodnie” oraz wydania w Polsce ksiażki Gerarda Guegana „Polki. Podróż do wnętrza Polski”.

Wspiera kobiety z różnych społeczności np. w więzieniach.